GEZİLECEK YERLER
SAYFA MENÜSÜ

Kızıl Kule, Alanya Limanı'ndadır. Kentin sembolü olan sekizgen planlı yapı 13. yüzyıl Selçuklu eseridir. 1226 yılında Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubad tarafından Sinop Kalesi'ni yapan Halepli yapı ustası Ebu Ali Reha el Kettani'ye yaptırılmıştır.

İnşaat sırasında belli bir yükseklikten sonra taş blokları kaldırmak güç olduğu için üst kısmı pişmiş kırmızı tuğlalarla yapılmış ve bu nedenle Kızılkule adını almıştır. Kule duvarlarında antik çağdan kalma mermer bloklar görülmektedir. Sekizgen planlı ve her bir duvarı 12.5 metre genişliğinde olan kulenin yüksekliği 33 metre, çapı 29 metredir. İçinde zemin dahil beş kat vardır. Kulenin üstüne yüksek aralıklı ve 85 basamaklı taş merdivenle çıkılır. Kulenin tepeden aldığı güneş ışığı birinci kata kadar ulaşır. Kulenin ortasında bir sarnıç bulunur.

Bera Otele Mesafesi
13 Km

Alanya Tersanesi ve Alanya Tophanesi Alanya'nın Selçuklu döneminden kalan tarihi yapılarıdır.

Anadolu Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubad'ın kenti almasından altı yıl sonra Kızılkule'nin yakınında 1228'de yapımına başlanmış ve bir yılda bitirilmiştir. Kemerli beş gözden oluşan tersanenin denize bakan cephesi 56.5 metre, derinliği 44 metredir. Tersane için seçilen yer, gün ışığından en fazla yararlanılacak şekilde planlanmıştır. Tersanenin giriş kapısındaki yazıt, Sultan Keykubat'ın armasını taşır ve rozetlerle süslüdür.

Alanya Tersanesi, Akdeniz'deki ilk Selçuklu tersanesidir. Daha önce Karadeniz'de Sinop Tersanesini yaptıran Alaaddin Keykubat, Alanya Tersanesi ile "iki denizin sultanı" unvanını almıştır. Tersanenin bir yanında mescit öteki yanında muhafız odası bulunur. Gözlerden birinde de zaman içinde körlenmiş bir kuyu vardır. Denizden teknelerle ya da Kızılkule'nin yanındaki surlardan yürüyerek ulaşılan Tersane'ye giriş ücretsizdir.

Bera Otele Mesafesi
1 Km

Alanya’nın ilçe merkezindeki Damlataş Mağarası, 1948 yılında liman inşaatında kullanılacak taş için ocak açılması sırasında keşfedildi. Tarihi Alanya Yarımadası’sının batı kıyısında yer alıyor. Mağaranın giriş kısmında 50 metrelik bir geçit var. Yüksekliği 15 metreyi bulan geçitten sonra silindirik bir boşluğa geliniyor. Buradan, mağaranın tabanına iniliyor. Yan kristalize kalker içinde bulunan mağaranın sarkıt ve dikitleri 15 bin yılda oluşmuş. Mağaraya, sarkıtlardan damlamaya devam eden su damlaları nedeniyle Damlataş adı verilmiş.

Damlataş Mağarası, büyüleyici güzelliğinin yanı sıra astım hastalarına iyi gelen havasıyla da ünlü. Doktor kontrolünde, mağarada belli bir süre oturarak 21 günlük tedavi kürü uygulayan hastalar var. Mağaranın havası yaz kış değişmiyor; sıcaklık 22°C derece, rutubet yüzde 95, sabit basınç ise 760 mm. Mağaranın havasında yüzde 71 azot, yüzde 20,5 oksijen, on binde 2,5 karbondioksit ve bir miktar radyoaktivite ile iyonlar bulunuyor.

Bera Otele Mesafesi
13 Km

Alanya Arkeoloji Müzesi, Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nden getirilen Tunç ÇağıUrartu, Frig ve Lidya dönemlerine ait eserler ve çevreden o güne kadar toplanan eserler ile 1967 yılında açılmıştır. Sonraki yıllarda bölgedeki kazı çalışmalarından çıkan veya çeşitli yollarla müzeye getirilen eserlerle müze genişlemiş ve zenginleşmiştir. Müzenin arkeoloji ve etnografya bölümleri vardır. Arkeoloji bölümünde Alanya çevresinde bulunarak sergilenen en eski tarihli eser İsa’dan önce 625 yılına ait Fenike dilinde bir taş yazıttır. Müzenin en ünlü eseri ise mitolojide dramatik bir öyküsü olan Herakles’in heykelidir. İsa’dan sonra 2'nci yüzyıla tarihlenen bronz döküm Herakles Heykeli ayrı bir salonda sergilenmektedir.

Bera Otele Mesafesi
12 Km

Alanya Kalesi ve içinde yer alan tarihi eserleri gezmenin yeni bir yolu da çok ilgi gören Alanya Teleferik oldu. Damlataş 100. Yıl Parkı yanında bulunan Damlataş İstasyonundan kaleye çıkılırken Damlataş ve Kleopatra Plajlarının manzarası yolculuğu keyifli bir hale getiriyor. Tepede teleferik Ehmedek'in alt kısmına geliyor. Buradaki çeşitli seyir teraslarından Alanya ve limanın manzarasının seyrine doyum olmuyor. Biraz merdiven çıkılarak Ehmedek Kalesi içinden geçiliyor, buradaki seyir teraslarından ise Kleopatra Plajı'nın kuşbakışı seyrine doyum olmuyor.

Bera Otele Mesafesi
12 Km

Kleopatra Plajı Antalya ilinin Alanya ilinde bulunan plajdır. Mavi bayraklı plaj statüsündedir. Roma generali Antony’nin Alanya’yı Kleopatra’ya hibe etmesi ve Kleopatra’nın o çevrelerde bulunduğu zamanlarda sürekli olarak bu plajda bulunması ve denize girmesinden dolayı ismini alır.

Bera Otele Mesafesi
12 Km

Damlataş Plajı, Damlataş Mağarası’nın önünde, Alanya Kalesi’nin eteklerinde yer almaktadır. Alanya plajları ince ve temiz kumu göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Bu plajların arkasında turizme hizmet veren birçok oteller yapılmıştır.Kumsal oldukça geniştir.

Bera Otele Mesafesi
12 Km

Antalya-Alanya karayolunun 5. Kilometresinde bulunan küçük bir koy şeklindedir. Burası dinlenme için olduğu kadar yeni düzenlemelerle restoranı, piknik yerleri ve güzel plajı ile ziyaretçiler için gözde bir yerdir.

Bera Otele Mesafesi
10 Km

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 18 Şubat 1935’te Alanya’ya yaptığı ziyaret sırasında bir süre kaldığı evdir. Ev, sahibi Tevfik Azakoğlu tarafından Kültür Bakanlığı’na bağışlanarak 1987 yılında müze haline getirilmiştir. 19'ncu yüzyıl Türk mimarisinin özelliklerini yansıtan bahçe içinde üç katlı binanın giriş katında Atatürk’ün kişisel eşyaları, fotoğraflar, Atatürk’ün Alanyalılara gönderdiği telgraf ve diğer tarihi belgeler sergilenmektedir. Üst katın odaları ise geleneksel bir Alanya evinin etnografik eşyalarıyla donatılmıştır.

Bera Otele Mesafesi
12 Km

 Alanya'da çarşı mantığı tam olarak cuma pazarı ve iskle bölgesinde bir çok esnaf bir arada çarşı oluşturmuştur. Her çeşit kıyafet yazlık kışlık ayakkabı deri kıyafetler bulabileceğeniz butik üzerine çok sayıda dükkan mevcuttur. Butiklerde yabancı markaları barındıran dükkanlar vardır. Bazı dükkanlarda ise yazlık ve kışlık bölüm bile vardır bu gelen turistlerin çok hoşuna gitmektedir. Eğer isterseniz Alanya' özgü hediyelik eşyaları da bulabilir veya Türkiye'ye özgü eşyalarıda bulabilir ve alışverişyapabilirsiniz.

Bera Otele Mesafesi
13 Km

Liman yakınında, eski kentte yer almaktadır. Bir cuma sabahı neredeyse her şey için alışveriş yapabilirsiniz. Yerel çiftçiler taze meyve, sebze, süt ürünleri ve et sunacak. Ayrıca çok çeşitli Türk Lokumu, hediyelik eşya, kıyafet, çanta ve ayakkabılar bulunmaktadır. Yerel yaşamın tadıdır.

Bera Otele Mesafesi
13 Km

İncekum plajı masmavi olan, duru, berrak olan denizi ve altın gibi parlayan kumlara sahip kumsalıyla en güzel plajlardan biridir. Günümüzde oldukça temiz, berrak denize sahip plajların bulunmasının zorlaşmasının yanı sıra kumsalının da temiz olmasıyla adeta aranan enfes güzellikte plajlardan biridir.

Bera Otele Mesafesi
13 Km

Manavgat, 2283 km²'lik yüzölçümüyle Antalya ilinin en büyük 2. ilçesidir. Manavgat Şelalesi, Türkiye'nin en düzenli akan akarsuyu Manavgat Irmağı kadirindedir. İlçe nüfusu 252.941. İlçe merkezinin 2008 nüfusu 76.605, 2012 nüfusu ise 99.254'tür.

Bera Otele Mesafesi
51 Km

Batı Torosların doğu yamaçlarından doğarak Sorgun bölgesindeki boğazdan Akdeniz’e karışan ve büyük yeraltı sularından beslenen 93 km uzunluğundaki Manavgat Nehri, yaklaşık 5 metre yüksekliğindeki falezlerden dökülen Manavgat Şelalesini oluşturur. Birçok balık ve kuş türüne (alabalık, sazan, kefal, levrek, karabalık, sutavuğu, ördek, kaz, yalıçapkını, değişik türlerde balıkçıllar, martılar vb.) ev sahipliği yapan Manavgat Nehri, söğüt, çınar, kavak, dut, karacaağaç gibi birçok ağaç türü ve zengin bir bitki çeşitliliğine de sahiptir. Ayrıca, tüm bu doğal güzelliklerin içinde macera yaşamaya imkan veren nehrin, belirli etaplarında rafting ve kano gibi çeşitli doğa sporları yapılabilmektedir.  

Bera Otele Mesafesi
51 Km

Antik dönemde Pamfilya’nın en önemli liman kenti olan Side, Antalya’nın 80 kilometre doğusunda, Manavgat’ın yedi kilometre güneybatısında bulunan, 350-400 metre genişliğinde bir yarımada üzerinde kurulu.

Side, MÖ yedinci yüzyılda bir yerleşim merkezi olmuş. MÖ altıncı yüzyılda tüm Pamfilya ile Lidya Krallığı'nın egemenliğine girmiş. Bir süre Büyük İskender’in egemenliği altında varlığını sürdüren kent, İskender’in ölümünden sonra Helenistik Dönem krallıkları arasında sürekli el değiştirmiş. Kent, daha sonraki süreçlerde Bergama Krallığı, Roma ve Doğu Roma İmparatorluğu altında idare edildi.

Bera Otele Mesafesi
54 Km

1231-1232 yıllarında yapılan Alara Han Antalya-Alanya güzergâhında, Okurcalar Beldesi'nde ve Çakallar Köyü sınırları içerisindedir. Alara Çayı kenarına kurulmuş olan han, kuzeydoğu güneybatı yönünde uzanan dikdörtgen planlı bir oturum alanına sahiptir. Ana cephe haricinde kuzeybatı ve güneybatı cephelerinde, belirli aralıklarla yerleştirilmiş ve cephe kotuna kadar yükselen üçgen prizmal formlu payandalar bulunur; güneydoğu cephesi, bu yönde yükselen toprak tepenin yamacına yakın olarak inşa edildiği için, bir istinâd duvarı işlevi görmek üzere kaba yonu ve moloz taşlarla örülmüştür. Yapının saçak kotunda yükselen dendanlar, payandalar da dahil olmak üzere, mazgal dişleri halinde bütün çatıyı mütemâdi olarak dolaşır.

Bera Otele Mesafesi
12 Km

Torosların eteklerinden başlayan 60 km’lik yolculuğunu, Alanya’nın güneyindeki Tosmur ve Kestel Mahalleleri sınırlarında Akdeniz’e dökülerek tamamlayan Dim Çayı; oluşturduğu vadi boyunca sergilenen doğal güzellikler, yaz-kış serinliğini koruyan havası ve suyuyla, ilçeye gelen turistlerin uğramadan dönmediği ziyaret noktalarından biridir. Alanya ilçe merkezine yaklaşık 15 km mesafede bulunan Dim Çayı’na ulaşmak için sahil bölgesindeki yol ayrımlarından sonra katedilen ve kuzeye uzanan yol boyunca, çay kenarında konumlanmış çok sayıda restoran, kafe, çay bahçesi vb. tesis bulunmaktadır. Bu tesisler, özellikle Akdeniz’in sıcak yaz günlerinde bölgeye gelen çok sayıda turiste, havuzlarda yetiştirilen alabalık başta olmak üzere, zengin menüye sahip yeme-içme hizmetiyle birlikte, Dim Çayı’nın serin sularında yüzme, balık tutma ve su üzerinde, vadi yamaçlarında inşa edilmiş çardaklarda dinlenme olanağı sunmaktadır.

Bera Otele Mesafesi
12 Km

Alanya’nın sıradışı doğal güzelliklerinden olan Sapadere Kanyonu, oldukça dikkat çekici yapısı ve atmosferi ile ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Sapadere Köyü’nde yer alan yapı, ilçe merkezine 45 kilometre uzaklıktadır.

Denizden yaklaşık olarak 15 kilometre mesafede olan kanyonun içerisinde küçük doğal havuzlar bulunmaktadır. İçerisine de girilebilen doğal havuzlar, yapının en dikkat çekici özelliklerindendir. Kanyonun rahat gezilebilmesi için içerisine platformlar inşa edildiği için, kanyonu gezmek tehlikeli değildir.

Bera Otele Mesafesi
55 Km

Alanya-Gazipaşa karayolunun yaklaşık 20'nci kilometresinde Seki Köyü sınırları içerisindedir. Kilikya Bölgesi'nin batı sınırı olarak önemini koruyan kentin antik dönemdeki ismi olan Syedreon adı ilk kez Roma İmparatoru Tiberius (M.S. 14-17) döneminde kentin kendi adına bastığı sikkelerde karşımıza çıkmaktadır. Çevresi surlarla korunan kenti iki büyük cadde enine kesmekte ve bunlara dik inen merdivenli sokaklar kent planını oluşturmaktadır. Syedra antik kentine batıda halen ayakta olan anıtsal kapı aracılığı ile girilir. Su ihtiyacı ise güney batısında doğal kaynaktan beslenen (Sarnıç Mağarası), su depolama havuzları ile yağmur suları ile dolan çok sayıdaki küçük sarnıçlarla karşılanmaktadır. Duvarları Erken Hıristiyanlık Dönemi'nde yapılmış fresklerle süslü olan mağara dinsel amaçlarla kullanılmış olup vaftiz mağarası olarak bilinmektedir.

Bera Otele Mesafesi
35 Km

Alanya Belediyesinin düzenlediği seyir terası park alanı denizden 650 metre yüksekliktedir. Ulaşımı asfalt yolla rahat ve kolaydır. Alanyayı çok geniş açıdan kuşbakışı seyredebileceğiniz güzel bir park, piknik ve dinlenme alanıdır.

Alanyanın içinde Keykubat Bulvarı (Antalya-Mersin Karayolu) üzerinde tabela ile girişi vardır. Yola saptıktan sonra düz karşıya ilerlerseniz eski yoldan (Yayla Yolu) ilk sağdan çift yola dönüp ilerlerseniz yeni yoldan 3 km giderek seyir teraslarına ulaşırsınız.

Seyir terasları bölgesinde oturma alanları, piknik masaları, büfe ve çay bahçeleri vardır. Bu bölgede sabah kahvaltısı çok revaçtadır.

Bera Otele Mesafesi
15 Km

Alanya ilçe merkezinde tarihi yarımada sınırları içerisinde yer alan kale, bölgesin önemli tarihi yapılarındandır. Kale, ilçe merkezinden yaklaşık 5 – 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Çevresini kaplayan, yaklaşık 6 kilometrelik surlar ile oldukça ihtişamlı bir görüntüye sahip olan kale, 1221 senesinde şehri denizden gelebilecek olan tehditlere karşı korumak amacıyla I. Alaaddin Keykubat döneminde kullanılmaya başlanmıştır. Aynı dönem içerisinde çeşitli restorasyon çalışmaları yapılan kale, daha da güçlendirilmiştir. Yapının içerisinde, su ihtiyaçları konusunda sorun yaşanmaması adına bir adet de sarnıç inşa edilmiştir.

Bera Otele Mesafesi
15 Km

Antalya şehir merkezinde konumlanan ve butik oteller, tarihi eserler, müzeler, özel tasarımlı mağazalar, şık kafe ve restoranlara ev sahipliği yapan Kaleiçi, at nalı şeklinde içten ve dıştan surlarla çevrili. Surların HelenistikRomaBizansSelçuklu ve Osmanlı devirlerinin ortak eseri olduğu biliniyor. Surların içinde kiremit çatılı 3000 kadar ev var. Kaleiçi’nin surların dışındaki mimarisi ise, Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyor. Evlerin karakteristik yapıları Antalya'nın sadece mimari tarihi hakkında fikir vermekle kalmaz, aynı zamanda bölgedeki yaşam tarzını, gelenek ve görenekleri en iyi şekilde yansıtır.

Kaleiçi’ne Hadrian Kapısı’ndan giriş yapmak mümkün. Bu kapı, Antalya'daki tarihi yapıların en iyi korunmuşlarından birisi. Bir Roma eseri olan yapı, MS 130 yılında Roma İmparatoru Hadrian adına yapılmış.

Bera Otele Mesafesi
139 Km

Perge, Antalya şehir merkezinin 18 km doğusunda yer alıyor. Aksu (KestrosNehri, antik zamanlarda kentin coğrafi konumunu oldukça değerli kılan bir unsurdu. Aynı zamanda şehirde yapılan tarımın hayat suyuydu.

Antik kentte yapılan kazılar sonucunda elde edilen önemli eserlerin bir kısmı Antalya Müzesi’nde sergileniyor.

Perge’yi keşfetmeye, Büyük İskender’in inşa ettirdiği anıtsal sur duvarları boyunca yürüyerek başlamak iyi bir seçenek.

Su kanalı, sütunlu cadde, gözetleme kulesi, Roma hamamı, agoralar, çift kapılı dükkanlar, 12 bin kişilik anıtsal tiyatro, zemini kaplayan mozaikler ve at nalı şeklindeki stadyumu görmeden Perge Antik Şehri’nden ayrılmamalısınız.

Bera Otele Mesafesi
110 Km

Antalya’nın 30 km kuzeybatısında konumlanan Termessos, Türkiye’nin en iyi korunmuş antik kentlerinden biri. Kent hem doğal güzellikleri hem de tarihi eserlerinden dolayı Milli Park kapsamına alındı.

Büyük İskender kuşatmasına karşı Termessosluların gösterdiği güçlü savunmayla anılan şehir, Pisidya bölgesinde Milyas olarak anılan bölümde yer alıyor. Kenti Anadolu’nun en eski halklarından Solym’lerin kurduğu biliniyor. Bizans dönemi ve sonrasına dair ise kaynaklarda kente dair herhangi bir bilgi bulmak mümkün değil.

Bera Otele Mesafesi
155 Km

Kemer’in 18, Antalya’nın ise yaklaşık 58 kilometre güneybatısında yer alan Phaselis Antik Kenti'nin, MÖ yedinci yüzyılda Rodoslu kolonistlerce kurulduğu biliniyor. Kentin coğrafi konumu, onun önemli bir liman kenti olduğunu gösterir. Kent, biri yarımadanın kuzeyinde, diğeri kuzeydoğuda, üçüncüsü ise güneybatı kıyısında yer alan üç limana sahiptir.

MÖ 333 yılında Büyük İskender’i altın taçla karşılamaları, şehir tarihinin en önemli satır başlarından biridir.

Beş ve altıncı yüzyıllarda Bizans egemenliğindeki Phaselis, 12. yüzyıldaki Selçuklu kuşatmasında aldığı hasarların etkisiyle 13. yüzyıl başlarından itibaren tamamen terk edilir. Günümüze çoğunlukla Roma ve Bizans dönemi kalıntıları ulaşmış. Bunlar şehrin ana aksını oluşturan ve kuzey-güney limanlarını birleştiren ana caddenin iki yanında sıralanır. Cadde, agora ile tiyatro arasında genişleyerek küçük bir meydan oluşturur. Meydanın güneydoğu köşesinde basamaklar tiyatro ve akropolise ulaşımı sağlar. Tiyatro küçük boyutlu tipik bir Helenistik Dönem tiyatrosudur.

Bera Otele Mesafesi
175 Km

Antalya’nın güney sahillerinde Phaselis’ten sonra ikinci önemli liman kenti Olympos’tur. Antalya şehir merkezinin 85, Kemer ilçe merkezinin 45 kilometre güneybatısında konumlanır. Şehir, adını 16 kilometre kuzeyindeki, Toroslar'ın batı uzantılarından biri olan 2,375 metre yüksekliğe sahip Tahtalı Dağı’ndan alır. Beydağları-Olympos Milli Parkı sınırları içindedir.  Şehrin kesin kuruluş tarihi bilinmez.

Şehrin görülebilir önemli bir yapısı, ırmak ağzının 150 metre batısında yer alan tapınak kapısıdır. Kalıntılar arasında en ilginci ise Antalya Müzesi'nce yürütülen kazılarla gün ışığına çıkarılmış olan Kaptan Eudomus’un Lahdi'dir.

Olympos’un doğusunda, sahilden 300 metre ileride Caretta Caretta’ların yumurta bıraktığı muhteşem kumsalı ve pek çok bitkinin yaşadığı sahil kumulları ile ünlü Çıralı yerleşimi yer alır. 

Bera Otele Mesafesi
110 Km

Antalya şehir merkezinin 200 km güneybatısında, Kaş’ın ise 45 kilometre güneydoğusunda yer alan Myra Antik Kenti, bugünkü Demre ilçesi sınırları içinde, kendisiyle aynı adı taşıyan ova üzerinde kurulmuş.

Myra Antik Kenti özellikle Likya Dönemi kaya mezarları, Roma Dönemi tiyatrosu ve Bizans Dönemi Aziz Nikolaos Kilisesi (Noel Baba) ile ünlüdür.

Myra, yedinci yüzyıldan itibaren gerek deprem, su baskını ve Demre Çayı'nın getirdiği alüvyonlar, gerekse Arap akınları sebebiyle önemini yitirip 12. yüzyılda bir köy halini almış. Günümüz kalıntılarını, akropolün güney eteğinde yer alan tiyatro ile her iki yanında yer alan kaya mezarları oluşturur. Yapılan araştırmalara göre bugün oldukça sağlam durumda olan Roma Dönemi surlarının dışında, Helenistik sur kalıntılarına akropol tepesi ve çevresinde rastlamak mümkün.

MS beşinci yüzyılda Likya eyaletinin başkenti olan Myra’nın, St. Paul ve arkadaşlarının uğradıkları şehir olması, kenti Hıristiyan dünyasında da özel bir yere sahiptir.

Bera Otele Mesafesi
185 Km

MS üçüncü yüzyılın ikinci yarısında Patara’da doğup Myra’da piskoposluk yapmış olan Aziz Nikolaos’ın saygın dini kişiliği, öldükten sonra aziz mertebesine ulaşmasını sağlamıştı. Aziz Nikolaos, başta eski Rusya Çarlığı olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinin en popüler azizi oldu.

Avrupa’nın kuzey ülkelerinde çocukların koruyucusu ve sevindiricisi Noel Baba geleneği, Aziz Nikolaos inancıyla bütünleştirilerek yarı dini ve çok popüler efsanevi bir tipin yaratılmasına yol açtı.

Aziz Nikolaos Kilisesi, Bizans sanat tarihinin önemli bir anıtı, mimari üslubu ve süslemesiyle Orta Bizans Dönemi’nin en seçkin örneği oldu. MS beşinci yüzyılda Myra’nın (Demre), Likya eyaletinin başkenti, Myra Başpiskoposu’nun ise Anadolu’nun ikinci büyük din otoritesi olması, Aziz Nikolaos’un ölümünden sonraki yıllarda şehrin saygınlığının artmasında büyük rol oynadı.

Bera Otele Mesafesi
265 Km

Kaş ile Demre ilçeleri arasında yer alan, Antalya’nın 195 km güneybatısında kalan, günümüzde Kaleköy olarak anılan antik Simena, küçük bir Likya kıyı kentiydi. MÖ dördüncü yüzyıldan günümüze kadar iskan görmüş stratejik bir noktaydı. Bu özelliğini en canlı yansıtan kalıntı günümüze dek sağlam kalmış kaledir. Bu kaleden, Kekova ve çevresinin en mükemmel manzaralarını izlemek mümkün.

Yöreye adını veren Kekova, hem Simena’nın tam karşısında kıyıya en yakın yeri 500 metre olan 7,4 kilometre uzunluğundaki adanın hem de Simena, Teimiussa (Üçağız)Aperlai (Sıcak) İskelesiAkvaryum KoyuGökkaya Koyu'nu da içine alan bölgenin genel adıdır.

Kekova Adası’nın Simena’ya bakan kuzey kıyıları, denizin 4-5 metre derinliklerine kadar uzanan yarısı suyun içinde yarısı dışında taş merdivenler, ev kalıntıları, iskele kalıntıları gibi antik çağlardaki depremlerde kısmen suya gömülen uygarlığın izleriyle dolu. Simena, Kekova Adası’nın karşısında bulunan yarımada üzerinde konumlanıyor. Kaleköy ile Üçağız arasında, özellikle lahitler için taşocağı olarak kullanılmış küçük adacıklar arasından kıyıya doğru su altında kalmış yol ve rıhtım kalıntıları izlenebilir.

Bera Otele Mesafesi
174 Km

Antalya şehir merkezinin 108 km güneybatısında, Finike ilçesi sınırlarında yer alan Limyra Antik KentiToçak Dağı’nın güney eteklerinde, genellikle erken dönem yapıların yer aldığı akropol ile onun hemen güneyinde, şimdi karayolu ile ayrılan düzlükte Roma ve Bizans Çağı surları içinde kalan alanı kapsar.

Antik kentin en kuzeyinde yer alan akropol, kuzeyde bir iç kale ile aşağı kaleden oluşur. Aşağı kalede, sur, sarnıçlar, Bizans Kilisesi ve Perikle Heroon’u yer alır. Akropolün düzlüğe ulaştığı yerde, orijinali Helenistik döneme ait olan, 141 yılında büyük bir onarım geçiren tiyatro binası yer alır.

Limyra, Likya’nın en çok kaya mezarına sahip kentlerinden biri. Antik kentte 400’ü aşkın kaya mezarı yer alıyor ve çoğu mezar, Likya dilinde yazılmış kitabeleriyle ismen biliniyor.

Bera Otele Mesafesi
237 Km

Finike ilçe merkezinin 30 kilometre kuzeyinde, Antalya şehir merkezinin ise 140 kilometre güneybatısında yer alan Arykanda Antik Kenti’nin ismi Likya dilinde Ary-ka-wanda, “yüksek kayalığın yanındaki yer” anlamına gelir. Kentin adının filolojik açıdan yerli Anadolu dilini yansıtması, Arykanda’nın bölgenin en eski şehirlerinden biri olduğunu gösterir. MÖ 2,000’e tarihlenen taş balta dışındaki buluntulara dayanarak, şehir tarihini MÖ beşinci yüzyıldan önceye götürmek güçtür.

MÖ ikinci yüzyılda, Arykanda’nın Likya Birliği’ne dâhil bir şehir olarak sikke bastığı görülüyor. Kent, MS 43’te İmparator Klaudius’un Likya Birliği’ne son verdiği tarihte Likya Bölgesi, Pamphylia ile bir eyalet haline sokulmuş ve Roma’ya bağlanmış. MS 240 yılında büyük depremden sonra kısmen onarılan şehir, Bizans egemenliği sırasında Akalanda veya Orykanda adıyla anılır.

Bera Otele Mesafesi
237 Km

Tarihi MÖ 3000’lere kadar uzanan Xanthos’un, Antik Çağ’da Likya’nın en büyük idari merkezi ve başkenti olduğu bilinir. Xanthos ile birlikte 1988 yılında UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil olan Letoon ise bu dönemin en önemli dini merkezlerinden biri.

Troya Savaşı’nda Prens Hektor’a yazdığı şiir ile cesaret veren Sarpedon’un yaşadığı Xanthos, Eşen Çayı’nın ayırdığı Muğla-Antalya il sınırının doğusunda, Antalya sınırları içinde, Kınık beldesinin yakınında yer alır. Letoon ise Xanthos’un hemen dört-beş km batısında, Muğla’nın Seydikemer ilçesi sınırlarında konumlanır.

Xanthos ve Letoon, içerdikleri arkeolojik değerler açısından dünya mirasının önemli öğeleri arasında yer alır. Birbirine çok yakın konumlanan bu yerleşimlerde, Likya dilindeki en uzun ve önemli metinlerin görülebileceği taş yazıtlar yer alır.

Xanthos, 2200 kişi kapasiteli Xanthos Tiyatrosu’na sahiptir. Hellenistik Dönem’de yapılarak Roma Dönemi’nde yenilenen bu antik tiyatrosunun kuzeyindeki dört yanı portikolarla çevrilmiş kare meydan, Roma Agorası’dır.

Bera Otele Mesafesi
335 Km

Kaş’ın yaklaşık 40 km batısında, Antalya şehir merkezinin yaklaşık 200 km batısında, Xanthos Vadisi’nin güneybatı ucunda konumlanan Patara Antik Kenti, Likya'nın en önemli ve en eski şehirlerinden biri. 1988 yılından beri kazıları sürdürülen Patara Antik Kenti, arkeolojik ve tarihsel değerlerinin yanında Akdeniz kaplumbağaları Caretta-Caretta’ların milyonlarca yıldır yumurtalarını bırakıp yavruladıkları ender sahillerden biri olması ile de büyük öneme sahip.

Şehrin adı, MÖ 13'üncü yüzyıla ait Hitit metinlerinde dahi geçer. Tepecik Akropolü'nde ele geçen seramik parçaları, Orta Tunç Çağı özelikleri içerirken, yine Tepecik'in doğu yamacı eteklerinde ortaya çıkarılan, Demir Çağı öncesine ait taş balta Patara'nın tarihinin ne kadar eskilere gittiğini gösterir.

Bizans Dönemi'nde de önemini devam ettiren kent, Hristiyanlar için önemli bir merkez olmuştur. Noel Baba olarak anılan Saint Nicholaos, Pataralıdır. Orta Çağ boyunca önemini sürdüren Patara, Türklerin gelmesiyle de önemli bir merkez olarak günümüze ulaşır.

Bera Otele Mesafesi
335 Km

Bir Pamphylia şehri olan Sillyon, yamaçları neredeyse tamamen dik, üzeri ise düzlük bir tepede kurulu. Serik ilçe merkezine 16, Antalya şehir merkezine 30 kilometre uzakta yer alır.Diğer tüm Pamphylia şehirleri gibi, Sillyon'un da genel olarak Truva Savaşı'ndan sonra Mopsos ve Calchas isimli kahramanlar tarafından kurulduğu kabul edilir.Antalya il sınırları içinde Helenistik şehir kalıntılarının en yoğun olduğu Sillyon Antik Kenti, aynı zamanda Helenistik savunmanın en iyi temsil edildiği kent olma özelliğini de korur.Sillyon'u ziyaret etmek istiyorsanız sıkı bir tırmanışa hazırlıklı olmalısınız. Ancak tırmanışın sonunda göreceğiniz manzaralar, tüm bu zahmete değecek.

Bera Otele Mesafesi
104 Km

Antalya şehir merkezinin yaklaşık 45 km doğusunda yer alan Aspendos, sadece Anadolu’nun değil tüm Akdeniz dünyasının en iyi korunagelmiş Roma Dönemi tiyatrosuna sahip olmasıyla ünlü. Şehir, bölgenin en büyük nehirlerinden Köprüçay (antik Eurymedon) yakınlarındaki tepe düzlüğünde kurulmuş. Akdeniz ile ulaşımını ve gelişmesini yakınındaki nehre ve dolayısıyla çevresindeki bereketli topraklara borçlu olan Aspendos’ta bugün çoğunlukla tiyatro ve su yolları ziyaret edilir. Şehre ait diğer yapıların kalıntıları ise tiyatronun yaslandığı tepenin düzlüğünde yer alır. 

Şehrin en parlak dönemi şüphesiz, ünlü tiyatro ve su yollarının inşa edildiği Roma İmparatorluk Dönemi’dir.

Bera Otele Mesafesi
120 Km

Antalya şehir merkezinin 110 km doğusunda, Alanya’nın ise yaklaşık 40 km kuzeybatısında bulunan kale; Alara Çayı’nın kenarında sivri bir tepe üzerinde yer alır. Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat tarafından 1232’de yeniden imar ettirilerek, içerisinde bulunan Bizans kalıntıları da korunarak, bugünkü görünümüne kavuşturulur. Kale, döneminde bulunan ana ticaret yolunu ve Alara Hanı’nı korumak için yapılmıştır. Ticari gemilerin o dönemde kale önüne kadar geldiği düşünülür. Kalede kuleler ile takviye edilmiş iç ve dış surlar bulunur. Alara Çayı’nın kenarından, kayaya oyulmuş merdivenli dehliz ile ikinci sura kadar ulaşılır.

Bera Otele Mesafesi
30 Km

Antalya Müzesi, 1922 yılında, öğretmen Süleyman Fikri Erten tarafından Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra bölgeye gelen işgal güçlerinin yağmasından kurtarılan eserlerin korunması amacıyla kuruldu. İlk olarak Kaleiçi’nde bulunan Alaaddin Cami’de, daha donra Yivli Cami’de yer alan müze, 1972 yılında bugünkü binasına taşındı. Antalya Müzesi bugün 30 bin metrekarelik bir alanda 14 sergi salonu ile heykel ve değişik eserlerin sergilendiği açık hava galerileri ve bahçeden oluşuyor. İnsanlık tarihine kesintisiz tanıklık etmiş Anadolu topraklarının en zengin geçmişe sahip köşelerinden biri olan Antalya Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer alan üç antik kültür bölgesi Likya, Pamfilya ve Pisidya’nın önemli bir bölümü, Antalya Müzesi’nin sorumluluk alanını oluşturur. Arkeolojik zenginlikleriyle eşsiz bir açık hava müzesi ve uluslararası bir kazı merkezi durumundaki Antalya’da her yıl pek çok ülkeden bilim adamları bilimsel kazılar yapıyor. Bölgede çok sayıda kurtarma kazısı ve ören yeri çevre düzenleme çalışmaları, Antalya Müzesi tarafından yürütülüyor.

Bera Otele Mesafesi
127 Km

Ormana; Helenistik dönemden günümüze değin yerleşime tanıklık eden, Roma dönemine ait Antik Erymna Kenti’nin yakınlarında, Selçuklular’ın Konya-Antalya kervan yolu üzerinde İbradı’nın bir köyüdür. 18 ve 19.yüzyıllarda bir ilim ve zenginlik merkezi olarak öne çıkan Torosların eteklerindeki gizli cennet Ormana, bugün geçmişin hem doğal hem de kültürel zenginliğini ziyaretçilerine sunar.

Tarih ve kültürün doğa ile harmanlandığı Ormana, Türkiye’nin el değmemiş eşsiz köşelerinden biridir. Yüzlerce yıldır tarihe meydan okuyan, herhangi bir harç malzemesi kullanılmadan yalnızca taş ve ağaç ile yapılmış olan “Düğmeli Evler” bugün Somut Olmayan Kültür Miras olarak koruma altındadır.

Bera Otele Mesafesi
117 Km

Karain Mağarası, Antalya'nın 30 kilometre kuzeybatısında, Yağca Köyü sınırları içinde yer alıyor. Türkiye'nin en büyük doğal mağaraları arasında olan Karain Mağarası, önünde bulunan traverten ovasından 150 metre, denizden ise 430-450 metre yükseklikte. İnsanlık tarihinin başlangıcındaki süreç içinde mağara, Alt Yontmataş'tan başlayarak, Orta ve Üst Yontmataş evreleri, Neolitik, Kalkolitik, Eski Tunç gibi Prehistorik Çağlar’da ve Klasik Çağ’da insanlar tarafından sürekli bir biçimde iskan edilmiş. Bunun doğal bir sonucu olarak da yaklaşık 11 metreyi bulan kalın bir kültür dolgusu içeriyor. Mağaranın klasik dönemlerdeki kullanımı daha çok adak mağara (tapınak) niteliğinde, mağara alnı ve dış duvarları üzerinde Grekçe kitabe ve nişler var. Karain Mağarası’nda yapılan kazılarda elde edilen arkeolojik buluntular, Antalya Müzesi'nde ve mağaranın hemen yakınında bulunan Karain Müzesi'nde sergileniyor.

Bera Otele Mesafesi
150 Km

Altınbeşik Mağarası, İbradı ilçesine bağlı Ürünlü Köyü'nün doğusunda, derin ve sarp Manavgat Vadisi'nin batı yamacında yer alıyor. Toplam uzunluğu tam 2,500 metre olan mağaranın girişe göre en yüksek noktası 101 metre. Mağara, yatay ve kısmen aktif. Mağaranın alt ve orta seviyesinin zaman zaman aktif olması nedeniyle kurak mevsimlerde de büyük ölçüde göletler oluşuyor. Üst seviye devamlı kuru kalıyor.

Mağara havası çok rutubetli ve sıcaklığı 16-18 derece civarında. Çevrenin karstik topografyası ve çam ormanları, eşsiz bir manzara yaratıyor. Mağara içinden çıkan su, Beyşehir Gölü ile bağlantılı. Su içinde kaldığı için mağarada gezinti, sandal ve kayıklarla yapılıyor. 

Bera Otele Mesafesi
123 Km

Antalya’nın 28 km güneybatısında, Kemer’in ise yaklaşık 20 km kuzeyinde yer alan Beldibi Mağarası, aynı zamanda bir kata altı sığınağı. Deniz sahilinden 25 metre yükseklikteki mağara, Antalya’nın ikinci önemli Prehistorik merkezi. Mağara, ziyaretçillere sürekli açık bir arkeolojik SİT alanı.

Deniz sahilinden 25 m yükseklikteki mağaranın içi, günümüzde doğal tahribat sebebiyle büyük ölçüde zarar gördüğünden dolgu tabakaları yağmur suları ve rüzgarlarla sürüklenerek akıp gitmiş.

Beldibi Mağarası'nda yapılan kazılarda, Mezolotik kültürleri içeren toplam altı tabaka tespit edildi ve Üst Paleolitik ile Mezolotik dönemlere ait çakmaktaşı aletler bulundu. Kaya altı sığınağını duvarlarında ise şematize edilmiş insan, dağ keçisi ve geyik resimleri yer alıyor. 

Bera Otele Mesafesi
145 Km

Tahtalı Dağı, Antalya şehir merkezinin batısındaki Kemer ilçesinde, Beydağları Milli Parkı içinde yer alıyor. Dağ, Kemer sahil şeridine oldukça yakın olmasına rağmen, dağın zirvesi tam 2,365 metre yükseklikte.

Dağın yaklaşık 600. metresine kadar araçlar ile ulaşılıyor. O noktadan sonra ise zirveye sizi Olimpos Teleferik taşıyor. Bir yanda dağın heybetini hissederken, bir yandan da Akdeniz’in mavisini izliyor ve yaklaşık 10 dakika içinde kendinizi 2,365 yükseklikte buluyorsunuz. Bir başka deyişle Akdeniz’in sıcağından çıkıyor ve yaz aylarında dahi oldukça serin bir havayla tanışıyorsunuz.

Ayrıca gün doğumu ve gün batımını Tahtalı Dağı zirvesinden izleyebileceğiniz hazır programlar var. 

Bera Otele Mesafesi
196 Km

Köprülü Kanyon Milli Parkı, Antalya şehir merkezinin 85 km kuzeydoğusunda, Manavgat ilçesinin 63 km kuzeybatısında, Köprüçay (Köprü) Nehri etrafında yer alıyor. Bu doğal alan, 1973 yılında Milli Park olarak ayrılmış ve ilan edilmiş. Milli Park’ın kaynak değerini oluşturan Köprüçay’ın meydana getirdiği yarma vadi, 14 km uzunluğu ve 100 metreyi aşan duvar yüksekliğiyle Türkiye'nin en uzun kanyonlarından biri.

Toros Dağları'ndan doğan ve doğa harikası kanyonlardan geçen Köprüçay, Serik'in güneyinden Akdeniz'e dökülür. İki tarafı dik, çıkılması hemen hemen imkansız olan kanyonlardaki yeraltı suları ile beslenen Köprüçay, Türkiye'nin en güzel doğal rekreasyon alanlarından birisini yaratır. Bunun yanı sıra, nehrin batısındaki dağlık arazide bulunan Selge Antik Kenti, nehrin kenarındaki kaleler, su kemerleri, Roma Devri’ne ait köprüler ve tarihi yollar gibi pek çok arkeolojik kaynaklar, Köprülü Kanyon’un önemini arttırır.

Bera Otele Mesafesi
111 Km

Antalya şehir merkezinin 36 km güneybatısında, Kemer’in hemen kuzeyinde yer alan Göynük Kanyonu; muhteşem doğası, ağaçları, doğal şelaleleri ve havuzlarıyla adeta bir yeryüzü cenneti. Kanyon aynı zamanda dünyaca ünlü Likya Yolu’nun üzerinde konumlanır.

Kanyona ulaşmak için gişelerden geçip biraz yürüdükten sonra yapay gölete varırsınız. Gölet, yemyeşil suları ile etkileyici bir manzara sunar. Gölet etrafında dinlenme ve yeme içme göreceksiniz. Yine orada zipline deneyimi yaşayabilirsiniz. Zipline parkurunda yerden 40 metre yükseklikte, saatte 65 km hıza kadar ulaşılıyor!

Göletten sonra dere kenarından ve eşsiz bir doğanın içinde yaklaşık iki kilometrelik bir yürüyüş sonrası doğal havuza varacaksınız. Kanyon içinde rafting yapmak da mümkün. Yapay gölet ile yukarıdaki doğal havuzda yaz aylarında yüzebilirsiniz.

Bera Otele Mesafesi
161 Km

Kekova; Uçağız (Teimiusa) ve Kale (Simena) köylerinin karşısında uzanan, 7,4 km uzunluğa ve yaklaşık 500 metre genişliğe sahip, ince uzun bir ada. En yüksek tepesi 188 metre olan adayı turkuaz bir deniz çevreliyor.

Kekova son yıllarda popülerliği git gide artan bir ada. Çayağzı'ndan (Andriake) yapılan tekne turları "Kekova Turu" olarak anılmaya başladı, daha da önemlisi ada ve çevresindeki arkeolojik doğal koruma alanları Kekova Sit Alanı olarak adlandırıldı.

Sadece Antalya'nın değil, tüm Akdeniz dünyasının en temiz denizlerinden birine sahip olan Kekova ve çevresi, bu temizliğini koruma altına alınmış olmasına borçlu. Ada, hiçbir zaman karşısındaki iki küçük liman gibi kent özellikleri taşımamış, daha çok iki kenti perde gibi Akdeniz'e karşı koruyan; denizcilerin sığınak yeri, gemi inşa ve onarım üssü olarak kullanılmış. 

Bera Otele Mesafesi
299 Km

Kaş, adına şarkılar yazılan, eğlenmek kadar dinlenmek için de tercih edilen, dar sokakları ve güler yüzlü insanlarıyla sizi içine çeken, sevmeyenine pek rastlanmayan, şirin kelimesiyle nitelenmeyi sonuna kadar hak eden, Antalya’nın batısında yer alan küçük bir ilçe.

Kaş, size onlarca aktivite vadeder. Bunların en popüleri ise, Kaş’ın küçük limanından kalkan teknelere atlayıp, turkuaz renkli sakin koyları ziyaret etmek olabilir. Üstelik bu sakin koylar, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en popüler dalış noktalarına sahip. KanyonDimitri (PamukBatığıBesmi AdasıBüyük MağaraUçanbalık Bankosu ve Limanağzı, Kaş’ın en bilinen ve vaatkâr dalış noktaları.

Bera Otele Mesafesi
321 Km

Türkiye’nin en bilinen plajlarından birisi olan Konyaaltı Plajı, Antalya şehir merkezinin yalnızca sekiz kilometre batısında, yani şehrin içinde yer alıyor. Mavi Bayrak sahibi ve 7,5 km uzunluğundaki plaj, Antalya’nın en önemli doğal sembollerinden birisi. 

Bera Otele Mesafesi
141 Km

Birinci Derece Doğal Sit Alanı olan Kaputaş Plajı, Kaş-Kalkan Karayolu üstünde yer alıyor. Kaputaş bir kanyonun denize ulaşan ağzında yer alan bir cep plajı. Beyaz kumlardan oluşan kumsalı ve açıkta lacivert, yaklaştıkça mavi, kıyıda ise turkuaz renkli denizi adeta büyüleyici. Plaja, karayolundan itibaren yaklaşık 200 basamaklı merdivenlerden iniliyor. Bu doğa harikası plaj Kaş'a 20, Kalkan'a 10 km uzaklıkta. Kaputaş Plajı, 2015 yılında Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu kararıyla mesire yeri olarak tescil edildi.

Bera Otele Mesafesi
184 Km

Kemer ilçesindeki Çıralı Plajı; mükemmel bir kumsal ile tarihi derinliği birleştirir. Plajın güney ucunda Olympos Antik Kenti, kuzey batısında ise Yanartaş (Chimera) yer alır.

Çıralı sahili 3,2 km uzunluğunda, 10 ila 50 metre arasında genişliğe sahip. Kumsal, denizden itibaren yumuşak bir eğimle yükselir, her iki ucunda kayalıklarla sınırlanır. Genel olarak ince taneli kumlara sahip. Plajın güney ucunda, Olymps Antik Kenti’nin içinden geçen derenin tatlı ve soğuk suları, tuzlu ve ılık denizle birleşir.

Çıralı sahili aynı zamanda nesli dünya çapında tehlikede olan Caretta Caretta’ların üreme alanlarından birisi. Eğer doğru mevsimde giderseniz, kumsaldan denize koşan küçük Caretta Caretta’ları görebilirsiniz!

Bera Otele Mesafesi
214 Km

Adrasan Plajı, Antalya’nın batısındaki Kumluca ilçesinin bir köyü olan Adrasan’da yer alıyor. Antalya şehir merkezine 95, Kemer ilçesine 55 km uzaklıkta. Bu tabiat harikası koy yaklaşık iki km kumsala ve pırıl pırıl bir denize sahip. Koyu çevreleyen dağlar ormanlarla kaplı. Adrasan, aynı zamanda dünyaca ünlü Likya Yolu üzerinde yer alan önemli ve güzel duraklarından birisi.

Bera Otele Mesafesi
222 Km

Antalya şehir merkezinin batısında, Kemer’in ise kuzeybatısında, Korkuteli ilçesi sınırlarında yer alan Bakırlı Dağı, kuzey yamacında bir kayak merkezine sahip. Bakırlı Dağı yamaçlarına kurulan Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya şehir merkezine yalnızca 35 kilometre mesafede konumlanıyor ve ziyaretçilerine aynı günde iki mevsimi yaşama fırsatı sunuyor. Aralık ayından nisan ayında dek Bakırlıdağ yamaçlarında kaymak mümkün. Ve doğası ile iklimi sayesinde Antalya, aynı zaman diliminde, mavi ve turkuaz denizlerde yüzme imkanı da yaratıyor!

Saklıkent Kayak Merkez, 500 dağ evi ve kayak tesislerinden oluşan bir kompleks. Alanda ortalama kar kalınlığı, kış aylarında 100 ila 120 cm arasında değişiyor. 

Bera Otele Mesafesi
187 Km

Finike - Ördübek Yaylası

Finike - Ördübek Yaylası’na Finike-Elmalı üzerinden ulaşmak mümkün. Yaz aylarında Finike'den minibüslerle de yaylaya gidilebilir. 

Asırlık sedir ağaçları ile ardıç ağaçlarının çevrelediği, çok geniş alanlara yayılmış olan yaylanın tabanı dağ çayırları ve kır çiçekleri ile kaplı. Çok az sayıda yayla evinin olması ve hiçbir altyapının bulunmaması, bu harikulade yaylayı bakir kılar. Arif Köyü’nde bulunan Arycanda Antik Kenti, yaylaya yakın ve görülmesi gereken yerlerden. 

Bera Otele Mesafesi
247 Km

Serik - Ovacık Yaylası, Serik ilçe merkezinden 36 km uzakta yer alıyor. Yaylaya giden, narenciye bahçeleri içerisinden geçen, rakım yükseldikçe maki ve çam ağaçlarının çevrelediği yolun manzarası etkileyici. Yayla girişinden Serik ve Akdeniz'in görüntüsü adeta bir tablo gibi.

Ormanlarla kaplı dik yamaçlı tepelerin çevrelediği çanak şeklinde bulunan Ovacık yaylasında altyapı bulunmuyor. Tamamen bakir olan yayladan geçen dere kıyısı, kamp yapmak için oldukça elverişli. Yaylada bulunan kale kalıntıları, yaylanın görülmesi gereken yerlerinden.

Bera Otele Mesafesi
95 Km

Saklıkent Yaylası, Antalya'dan 50 km uzaklıkta yer alıyor. Yaylaya, güzel manzaralı yollarla ulaşılıyor.

Antalya'nın kuzeybatısında, Beydağları’nın ortalarında, 1,850 metre rakımda bulunan Saklıkent Yaylası’nda kayak tesisleri var. Antalya halkının yoğun olarak rağbet ettiği yaylanın çevresinde bulunan Karçukuru, Fesikan Yaylası, Yazır Yaylası, Moryer, Eren Dağı, Fesleğen Yaylası, Yazır Sırtları ve Bereket Dağı; keşfetmek ve kamp kamp yapmak için ideal mekanlar. 

Bera Otele Mesafesi
194 Km

Üçoluk Yaylası’na, Kemer'den çam ağaçları arasından geçen 37 kilometrelik stabilize yollardan ulaşmak mümkün.

Antalya'nın güneybatısında, yaklaşık 1,500 metre rakımda bulunan yayla, zengin flora ve faunaya sahip. Altyapı hizmetleri olmayan yayladaki basit yayla evleri; sedir, çam, çınar ağaçları ile bütünleşmiş gibi. Antalya ve Kemer halkının ziyaret ettiği yaylaya, kamp ve trekking programları da düzenleniyor. 

Bera Otele Mesafesi
567 Km

Yaylaya Antalya-Akseki-Beyşehir Karayolu üzerinden, stabilize yollarla ulaşılıyor.

Geniş tabanlı bir vadide konumlanmış ve el değmemiş Piser Yaylası; köknar, çam ağaçları, kır çiçekleri ve dağ çayırları ile kaplı. Yaylada herhangi bir altyapı hizmeti yok. Alanda kamp yapabilir, sessiz ve sakin doğa ile baş başa vakit geçirebilirsiniz. Yakınlardaki Akşahap Köyü’ne giderek köy yaşamını görebilir, Manavgat Çayı’nda olta ile balık avlayabilir, eşine ender rastlanan mağaralardan olan ve yaylaya 10 km uzaklıktaki Altınbeşik Mağarası’nı keşfedebilirsiniz. 

Bera Otele Mesafesi
110 Km

Alanya'nın ziyaret edilmesi gereken doğal güzellikleri arasında yer alan Dim Mağarası, ilçe merkezine yaklaşık olarak 13 kilometre uzaklıktadır. Kestel Mevkii bölgesinde yer alan mağaraya, Ahmet Tokuş Bulvarı’nı Dim Çayı’na kadar takip ederek özel araç ile ulaşım yapılmaktadır.

Denizden yüksekliği yaklaşık 232 metre olan mağaranın içerisinde 4 adet galeri bulunmaktadır. Oluşumu ve görünümü oldukça ilginç olan mağara, bölgenin en önemli tabiat harikalarındandır. Toplam uzunluğu 360 metreyi bulan yapının genişliği 13 metre olurken, tavanlarında sarkıt ve dikitler görülebilmektedir.

Bera Otele Mesafesi
22 Km
BERA AVANTAJLARINDAN
HABERDAR OLUN!
Bu site çerez (cookie) kullanmaktadır. Siteyi ziyaret etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
REZERVASYON
KAPAT
Lütfen Kişi Sayısı Seçiniz
Yetişkin
1
Çocuk
0